Klocki konstrukcyjne Cobi to świetna zabawa dla dzieci, a także rodziców. Malcy uwielbiają zbudować domy, samochody, całe miasta, a także postacie z bajek, filmów i gier. Klocki takie pobudzają kreatywność i wyobraźnię przestrzenną, dlatego nie powinno ich zabraknąć w pokoju dziecka. Stanowią one doskonały prezent dla przedszkolaków i uczniów, a różnorodność zestawów sprawia, że dzieci ciągle dokonują nowych odkryć.

klocki cobi (szybka wysyłka Twoich zakupów tylko na bee.pl). Jaka jest ich historia?

Te najbardziej znane klocki Cobi pochodzą z Danii, ale Polska nie pozostaje w tyle, ponieważ firma ta jest krajowym producentem klocków, który zajmuje się importem i dystrybucją zabawek i gier dla dzieci w różnym wieku. Firma ta została założona w 1987 roku i początkowo koncentrowała się na produkcji puzzli i gier planszowych. Pięć lat później wyprodukowano pierwsze klocki, a w 2011 r. duńskie klocki przestały być pod ochroną prawem patentowym i polski producent rozpoczął produkcję zestawów. Chodziło o to, aby stworzyć rozpoznawalną markę z oryginalnymi zestawami, a nie kopiami.

Liczy się wytrzymałość

Klocki Cobi są znane przede wszystkim ze swojej wytrzymałości. Ich konstrukcja jest tak mocna, że nie można ich zniszczyć. Jednocześnie wszystkie elementy w tych zestawach idealnie do siebie pasują. Nabywając klocki tej marki dla dzieci w różnym wieku i mieszając je ze sobą poprzez łączenie zestawów, można łatwo budować ciekawsze i większe konstrukcje. Ponadto, klocki cobi są odporne na wielokrotne:

– składanie,

– rozkładanie,

– deptanie,

– rzucanie.

Odlane w formie, nie mają ostrych krawędzi, są gładkie w dotyku i dobrze komponują się ze sobą, niezależnie od projektu, do którego mają zostać wykorzystane. Można zauważyć niewielkie ślady formy, w której zostały odlane, ale są one praktycznie niezauważalne i nie przeszkadzają dziecku. To świetna wiadomość dla dzieci, które chcą korzystać z zalet łączenia setek klocków w zestawy o różnych kolorach i rozmiarach. Figurki Cobi można używać w taki sam sposób jak te duńskiego producenta.